IV NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok B

wyrzucenie

Dzisiejsza Ewangelia w sposób jednoznaczny przedstawia Chrystusa, który wyrzuca złe duchy, a tym samym uzdrawia człowieka. Ta jakże wymowna scena ma głęboki wydźwięk egzystencjalny, bowiem współczesny człowiek jest niezmiernie podatny na różnego rodzaju zranienia i choroby cywilizacyjne. Za wprowadzenie do tego tematu niech posłuży pewne autentyczne wydarzenie.

Kiedyś w czasie telewizyjnego wywiadu na żywo Matka Teresa została zaatakowana przez jakiegoś butnego dziennikarza.
– Siostra kocha biednych – to wspaniale. Ale jak to jest z tym całym bogactwem Watykanu i Kościoła?
Reakcja Matki Teresy była typowa dla niej. Najpierw popatrzyła pytającemu prosto w oczy, a potem powiedziała:
– Pan musi być nieszczęśliwy. Coś pana przeraża. Brakuje panu spokoju serca.
Dziennikarz zmieszał się i stracił fason. A zakonnica ciągnęła dalej:
– Pan powinien wierzyć!
– A skąd mam wziąć wiarę?
– Trzeba się o nią modlić.
– Ja nie potrafię się modlić.
– W takim razie będę to robiła za pana – zaproponowała Matka Teresa – ale niech pan spróbuje dawać ludziom przynajmniej uśmiech. Uśmiech wnosi w nasze życie jakąś cząstkę Bożej rzeczywistości.

Rzeczywiście, coraz więcej jest w życiu współczesnego człowieka troski i smutku. Coraz częściej ulega on wielu „duchom nieczystym”, które odbierają radość życia. Warto to sobie w perspektywie dzisiejszej Ewangelii uzmysłowić.

ogłoszenia duszpasterskie

1) W tym tygodniu msze święte o godzinie 17.00 za wyjątkiem wtorku - tego dnia obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu msze święte z poświęceniem świec o godzinie 10.00 i 18.00 (dla pracujących). Ten dzień to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego - zbieramy ofiary na zakony klauzurowe w naszej diecezji.

2) W piątek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy - na mszy świętej poświęcenie chleba i wody ku czci tej Świętej. Jest to także I piątek miesiąca - od godz. 16.30 spowiedź św.

3) Za tydzień niedziela z adoracją Najświętszego Sakramentu, taca na prace konserwatorskie

4) Wiadomo, że na terenie naszej Parafii jednej z Rodzin spalił się dom mieszkalny. Zachęcam Wspólnotę Parafialną do finansowej pomocy tej Rodzinie i aby nie mnożyć miejsc zbiórki oraz ułatwić koordynację pomocy, chętnych chcących ofiarować pomoc finansową kieruję do Pani Sołtys (1001 Drobiazgów).

5) W sobotę z pielgrzymką modlitewną byłem w Polejkach. Bóg zapłać mieszkańcom Polejek za okazaną serdeczność. W przyszłą sobotę (6 lutego) z pielgrzymką modlitewną wyruszę do Jonkowa. Chcę obejść ulice i osiedla będące po prawej stronie  od wyjścia z naszej świątyni (u. ks. Hanowskiego w stronę ulicy Lipowej, oś. Kwiatowego, Kolorowego itp.) Tak samo wieczorem zapraszam mieszkańców tej części Jonkowa z rewizytą na mszę świętą o godz. 17.00.

6) Dziękuję za zaproszenia i wspólną modlitwę na indywidualnych spotkaniach duszpasterskich. Wszystkich zainteresowanych potwierdzeniem terminu i godziny odwiedzin proszę o kontakt telefoniczny.

7) W czwartek w Starych Babicach po ciężkiej chorobie został pochowany dobroczyńca naszej parafii - Pan Leśniczy +Witold Wojcieski. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...