NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, Rok B

chrzest Pański

Święto Chrztu Pana Jezusa, które dziś przeżywamy, przypomina nam nasz własny chrzest i jest okazją do tego, aby za tę wielką łaskę Bogu podziękować. Do każdego z nas w chwili naszego chrztu wypowiedział Bóg z miłością te same słowa, które skierował do Chrystusa. Tyś jest mój umiłowany syn! Tyś jest moją umiłowaną córką!

Poprzez chrzest Bóg uczynił nas swymi przybranymi dziećmi, braćmi i siostrami Chrystusa i świątyniami Ducha Świętego. W chwili chrztu Bóg zgładził obciążający nas grzech pierworodny oraz wycisnął na naszej duszy niezatarte znamię dziecka Bożego.

Rodzicom zawdzięczamy życie naturalne, fizyczne. W chwili chrztu Bóg podzielił się z nami życiem boskim, które nazywamy łaską uświęcającą. Jest ona dla nas „biletem” do nieba. Poprzez chrzest Bóg udzielił nam łask koniecznych dla naszego duchowego rozwoju: łaski do wzrastania w wierze, łaski do pogłębiania naszej nadziei i łaski do wzrastania w miłości.

ogłoszenia duszpasterskie

1) W tym tygodniu z racji na indywidualnych zaproszeń na wizytę duszpasterską z zachowaniem obostrzeń epidemiologicznych, msze święte będą sprawowane w następujących terminach: poniedziałek godz. 10.00, wtorek godz. 17.00, środa godz. 10.00, czwartek godz. 17.00, piątek godz. 10.00, sobota godz. 17.00

2) W sobotę z pielgrzymką modlitewną byłem w Węgajtach. Bóg zapłać mieszkańcom Węgajt za okazaną serdeczność, pozdrowienia i wieczorną wspólną modlitwę na mszy świętej. W przyszłą sobotę (16 stycznia) z pielgrzymką modlitewną wyruszę do Mątek i tak samo wieczorem zapraszam mieszkańców Mątek z rewizytą na mszę świętą o godz. 17.00.

3) W kwestii ofiar kolędowych - przypominam ponownie - jeśli chcecie możecie je złożyć ale anonimowo i kiedy Wam pasuje. Obowiązują trzy warunki, które trzeba spełnić, by wolno było złożyć ofiarę: trzeba mieć, trzeba chcieć i musi to Wam sprawiać radość. Jeśli choć jeden warunek jest niespełniony zabraniam surowo składania jakichkolwiek ofiar.