II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM, Rok B

słowo

      Diogenes z Synopy, grecki filozof, chodził tak kiedyś po mieście w biały dzień. Świecił ludziom w oczy. „Co robisz?” – pytali. Odpowiadał z zadumą: „Szukam człowieka!”. Miał rację. Wielu ludzi wkoło. A kto naprawdę jest człowiekiem? Znamy nasze osiedlowe pustynie. Za ścianą ktoś umiera. Znajdują go po tygodniu. Tłumy na ulicach, w marketach, ale każdy jakiś samotny, smutny. Twarze bez wyrazu. Ciała bez ducha. Ludzie i… nieludzie. Jakby zamknięci od środka.

     Bóg szuka w tobie człowieka. Bardziej niż Diogenes. Bóg rozgląda się za pierwiastkami człowieczeństwa. Cieszy się każdym odkryciem. Oczyszcza fałsz. Doprowadza do pełni. Przecież dlatego „stał się człowiekiem”. Wybrał ludzką postać dla swej nieskończoności. Czujesz, co to znaczy? Jeśli więc chcesz być człowiekiem – patrz na Jezusa. Jeśli ci ciężko – patrz na Jezusa! Jeśli denerwuje cię nieludzkie postępowanie innych – patrz na Jezusa! On jest Człowiekiem przez duże C. Jest Bogiem i wie już, jak to jest stawać się człowiekiem. Jego Człowieczeństwo jest wzorem. Bądź taki jak Jezus. Bądź taka jak Jezus. To wystarczy. Dość już masz idoli z okładek. To modele, zdjęcia, pozy życia. Bądź jak Jezus – prawdziwym człowiekiem. To wystarczy.

ogłoszenia parafialne

1) W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego Trzech Króli - Msze święte z poświęceniem kredy i wody jak w niedzielę 8.00, 10.00 (wolna intencja mszalna), 11.30

2) Zgodnie z tym co powiedziałem w homilii na Pasterce będę pielgrzymując pieszo z różańcem w ręku odwiedzał poszczególne miejscowości naszej Parafii. W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzę Węgajty - wieczorem w ramach rewizyty zapraszam mieszkańców Węgajt do kościoła na mszę o godzinie 17.00 (msza sobotnio niedzielna) - pomodlimy się wspólnie w intencji Waszych Rodzin.

W kwestii ofiar kolędowych (bo były i takie zapytania) - przypominam - jeśli chcecie możecie je złożyć ale anonimowo i kiedy Wam pasuje. I obowiązują tu trzy warunki, które trzeba spełnić, by wolno było złożyć ofiarę: trzeba mieć, trzeba chcieć i musi to Wam sprawiać radość. Jeśli choć jeden warunek jest niespełniony zabraniam surowo składania jakichkolwiek ofiar.

3) Przyszła niedziela to święto Chrztu Pańskiego.